
Változás az online bankkártyás vásárlásoknál!
Az interneten történő bankkártyás vásárlások jóváhagyása 2020. november 4-től megváltozik és a megerősítő kód használata helyett
06 20 273 6670
H-CS: 7:00-17:00 | P: 7:00-14:00
Budapestre 490 Ft, vidékre 1890 Ft-tól
online katalógusunkat
A festő-mázoló munkájában a legbonyolultabb dolognak az tűnik, ahogy a mesterek a kétlábú létrával a szobában sétálnak. Pedig hogy milyen könnyű elrontani egy falfestést, biztosan mindenki tapasztalta már: látható elektromos dobozok, kibukkanó háló, göcsörtös felület, lecsöpögtetett kapcsolók és a kedvenc: repedések a falon.
Induljunk ki, az egyszerűség kedvéért, egy, a 60-as években letapétázott falból, kicsit koszos, kicsit szakadt, kicsit poros. Az első és legjobb tanács, amit megfogadhatunk: hívjunk szakembert. Ő azzal kezdi, hogy leszedi a maradék tapétát, ha szerencséje van, ez nagyon egyszerűen és gyorsan megy, de általában nincs szerencséje. Ha a tapéta nagyon tapad, cafatonként, kaparóval kell eltüntetni, ráadásul úgy, hogy előtte feláztatja vízzel. Ezt vagy hengerrel keni fel a falra, ami célravezető ugyan, de a padlót is óhatatlanul eláztatja (ezért ha azt nem újítjuk fel, óvni kell) vagy festékszóróval permetezi fel. (A régi enyves festéket szintén áztatással és kaparással tüntetik el.) Az eltávolítás után már látszik, hogy az alatta lévő rétegekből mennyit hoz magával a tapéta, a tisztességes falnak a következő rétegekből kell állnia: téglafal, vakolat, 2–3 glettréteg, erre kerülhet majd a festés.
Ha tehát sikerült lepucolni a falat, érdemes tapadóhidat felhordani (falfix), ez pormegkötő és tapadássegítő. A sérüléseket javítani kell, a vakolathoz esetleg kőművest is kell hívni, vagy a festő javítja ki vakológipsszel (vastagglett). Ha a meglévő alapvakolat már táskás, tapadása nem megfelelő, sok rajta a javítás, sok a régi és új felületek találkozása, csúnya repedések keletkezhetnek a frissen festet falon. Ilyen esetekben hasznos lehet a dryvitháló felvitele, ez a vastagglettbe, a vakolatra kerül. Erre jön a glettelőgipsz, ez a finomglettelés, ami többszöri csiszolás után ad szép felületet. Ebbe a rétegbe is kerülhet háló, ezt üvegfátyol néven szokás emlegetni. Az üvegszövettapéta, ami az utolsó glettrétegre kerülhet, szintén hasonló funkciót lát el, de ez strukturált felületet ad. Az éleknél mind a vakolatrétegben, mind a glettrétegben találkozhatunk élvédővel, ezek gondoskodnak róla, hogy az élek szép egyenesek legyenek, és később ne törjenek le. Ha a glett csiszolása után megfelelően sima a felület, az első réteg festék után láthatóvá válnak a felületen maradt kisebb hibák, ezeket az úgynevezett flekkeléssel javíthatjuk ki. Ezután már nagyjából célegyenesben vagyunk és jöhet a móka: akár mi magunk is hengert ragadhatunk, és kifesthetjük lilára a kisszobát, 2–3 rétegben vagy ahogy csak tetszik.
Az interneten történő bankkártyás vásárlások jóváhagyása 2020. november 4-től megváltozik és a megerősítő kód használata helyett
Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy üzletünk 2020. augusztus 20 és 2020. augusztus 22. között zárva tart.
Nyitás: 2020. augusztus 24. (hétfő) – 7:30
A webáruházas megrendelések feldolgozására is ekkor történik majd.
Tippek-Ötletek / április 16, 2019 / Chemolak Magyarország A Chemolak festékgyár 130 éve kezdte meg
Kedves Vásárlóink, Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a téli időszakban üzletünk nyitvatartása az alábbiak szerint alakul.
1131 Bp., Reitter Ferenc utca 104.
+36 (20) 273 6670
ertekesites@chemolak.hu
Regisztrálni fizetési folyamat során, a fiók létrehozása opció bejelölésével lehetséges. Amennyiben kérdése lenne programmal kapcsolatban, forduljon hozzánk bizalommal ugyfelszolgalat@chemolak.hu e-mail címen.